Czwartek,  30 Marca 2017, 89 dzień roku, godzina: 16:13

Odwołane spotkanie opiekunów SKC oraz PZC w Brdowie

09.09.2015 r.
Po raz kolejny w tym roku Caritas Diecezji Włocławskiej informuje, że zaplanowane na sobotę 12 września br., spotkanie opiekunów SKC i PZC wraz z przedstawicielami wolontariuszy z powodu zgłoszenia się zbyt małej liczby chętnych zostało odwołane.

Pomoc dla ofiar wojny na Bliskim Wschodzie oraz dla migrantów i uchodźców prowadzona przez Caritas Polska 2012 – 2015

08.09.2015 r.
Caritas będąca organizacją charytatywną działającą z ramienia Konferencji Episkopatu Polski od wielu lat prowadzi działania na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom zarówno w miejscu ich przebywania poza Polską jak też w granicach naszego kraju. Przedstawiamy poniżej informacje dotyczące pomocy dla ofiar konfliktów na Bliskim Wschodzie w latach 2012 – 2015 oraz pomocy dla migrantów i uchodźców w Polsce za rok 2014.

Wakacyjny wypoczynek dzieci ze świetlicy Caritas

03.09.2015 r.
Już po raz trzeci podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej CARITAS, dzięki przychylności i życzliwości darczyńców, spędzili tydzień wakacji poza miastem i ruszyli na podbój Dolnego Śląska.
Swoją kolonijną przygodę dzieci rozpoczęły w bardzo upalną sierpniową sobotę i od razu zaczęły poznawać najbliższą okolicę. Zwiedziły zamek na wodzie w Wojnowicach i posłuchały jego historii. Z kolei całą niedzielę koloniści przebywali we Wrocławiu. W tej perle Dolnego Śląska dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej, po której popłynęły parostatkiem do Zoo. Bogactwo fauny i flory przyciągnęło dzieci na prawie cały dzień. Wieczór spędziły przy multimedialnej fontannie.

Spotkanie Opiekunów i przedstawicieli Wolontariuszy Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas (zaproszenie)

02.09.2015 r.
Caritas Diecezji Włocławskiej serdecznie zaprasza na spotkanie opiekunów i przedstawicieli wolontariuszy (do 4 osób z parafii) Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas, które odbędzie się 12.09.2015 r. (sobota) o godz. 10.00 w klasztorze Ojców Paulinów w Brdowie (parafia św. Wojciecha, ul. Kościelna 5, 62-620 Brdów).

Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie (zaproszenie)

02.08.2015 r.
W bieżącym roku przypada 20 rocznica powołania Szkolnych Kół Caritas (pierwsze w II LO w Rzeszowie w 1995 r.) W związku z tym – w dniach 12-13 września 2015 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Caritas Polska organizuje Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie Szkolnych Kół Caritas. Zjazd wpisuje się w jubileusz 25-lecia reaktywacji Caritas w Polsce.

III akcja „Tornister pełen uśmiechów” Dożywianie dzieci w szkołach w Zduńskiej Woli

01.09.2015 r.
Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” przygotowało wyprawki dla 49 dzieci z rodzin objętych pomocą. Pomoc wyniosła 3 200 złotych. Caritas Diecezji Włocławskiej przekazała 35 plecaków oraz złożono ofiary na ten cel w wysokości 2 500 zł. Plecaki z przyborami zostały poświęcone 30 sierpnia w niedzielę i rozdane dzieciom.

Tornister pełen uśmiechów w parafii Wieniec

31.08.2015 r.
Z inicjatywy p. Jolanty Wilczyńskiej – opiekunki Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum w Wieńcu, już po raz drugi Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wieńcu włączyła się do akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Jeszcze w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego wspólnie z księdzem proboszczem i paniami katechetkami stworzono listę 25 dzieci z rodzin potrzebujących pomocy z terenu parafii, uczęszczających do szkół podstawowym i gimnazjów.

Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla Caritas Polska

06.06.2015 r.
Caritas Polska otrzymała nagrodę imienia Włodzimierza Pietrzaka nadawaną przez Civitas Christiana.
Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka należy do najważniejszych niepaństwowych wyróżnień w dziedzinie polskiej kultury. Przyznawana jest nieprzerwanie od 1948 r. za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką oraz za doniosłe osiągnięcia w działalności formacyjnej, kulturalnej i społecznej, będące świadectwem uniwersalnych wartości ludzkich i chrześcijańskich w życiu narodu. Jej laureatami było wiele wybitnych postaci, m.in. Roman Brandstaetter, Paweł Jasienica, Zofia Kossak-Szczucka, Ernest Bryll, ks. Jan Twardowski czy Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystartował konkurs „Siedmiu Wspaniałych Wolontariatu Caritas”

02.06.2015 r.
Caritas Polska ogłasza konkurs „SIEDMIU WSPANIAŁYCH WOLONTARIATU CARITAS”, który kierowany jest do wolontariuszy ze Szkolnych i Akademickich Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Centrów Wolontariatu ze wszystkich diecezji. Zadanie polega na zaprezentowaniu aktywności wolontariackiej w ramach struktur Caritas.

Tydzień Rodziny: 26 maja-1 czerwca pod hasłem „Rodziny razem”

26.05.2015 r.
Tydzień Rodziny włączony jest do obchodów Roku Caritas i rozpoczyna się w Dzień Matki obchodzony w Polsce 26 maja i trwa przez kolejne dni do Dnia Dziecka.
Obchody Tygodnia Rodziny podejmują pomysł ponownego zebrania doświadczeń Caritas w działaniach na rzecz matek, ojców i dzieci. Przy okazji tych dni proponuje się połączenie w jedną ideę różnorodne działania grup charytatywnych i placówek Caritas na rzecz rodzin oraz osób potrzebujących m.in. pikników rodzinnych i festynów.

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9