DZIEŃ DOBRA w Sieradzu

W minioną sobotę – 6 kwietnia – w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu odbyło się piękne wydarzenie, które jest częścią ogólnopolskiego DNIA DOBRA – święta Caritas 💛

Wydarzenie, którego partnerem było Województwo Łódzkie, rozpoczęło się punktualnie o godzinie 17 muzyczną ucztą pełną radości, modlitwy i uwielbienia Boga. Zespół Jordan wykonał przepiękne utwory chrześcijańskie, zachęcając do wspólnego śpiewu i budowania wspólnoty.
Po pięknym koncercie przybyli na obchody Dnia Dobra mieli okazję spotkać się z niezwykłą Rodzinką Sowe love. Pani Marta, Pan Maciej oraz ich cudowna córeczka Weronika opowiedzieli o swoim życiu, trudach dnia codziennego i tym, jakie stają się one małe, gdy w tym życiu jest Bóg. O Jego obecności i miłości, a także szacunku i wzajemnym zrozumieniu między wszystkimi członkami Rodziny z zapartym tchem słuchali zgromadzeni w sieradzkiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
I choć Rodzinkę Państwa Komorowskich przybyli mogliby słuchać godzinami, to o godzinie 18 rozpoczęła się Msza Święta w intencji wszystkich, którzy angażują się w pomoc potrzebującym i na rzecz Caritas Diecezji Włocławskiej. Podczas Nabożeństwa wierni mogli oddać cześć relikwiom bł. Rodziny Ulmów oraz zobaczyć obraz patronów Centrum Opieki Perinatalnej im. bł. Rodziny Ulmów w Sieradzu.
Po zakończeniu Eucharystii wierni wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także procesji fatimskiej za życiem. Była również okazja do spowiedzi.
Sieradzki DZIEŃ DOBRA to nie tylko święto radości, ale także doskonała okazja do zrzeszenia mieszkańców województwa łódzkiego oraz zachęcenia ich do podjęcia aktywności na rzecz osób potrzebujących w rejonie sieradzkim. To także szansa do zachęcenia do tworzenia Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas, aby tworzyć oraz rozbudowywać struktury wolontariatu. Ponadto wydarzenie wykorzystaliśmy również do przybliżenia przybyłym działalności niedawno otwartego w Sieradzu Centrum Opieki Perinatalnej oraz uwrażliwienie ich na problem straty dziecka w rodzinach, a także zmierzenia się z niekorzystną diagnozą prenatalną.
Sobotni Dzień Dobra był także idealną okazją do budowania tożsamości regionalnej oraz promocji województwa łódzkiego.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim obecnym, którzy wspólnie z nami świętowali DZIEŃ DOBRA. Dziękujemy Państwu Komorowskim oraz Zespołowi Jordan za ubogacenie tego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności składamy na ręce proboszcza Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, Ks. Prałata Mirosława Miłka za możliwość zorganizowania wydarzenia oraz wsparcie. Dziękujemy Województwo Łódzkie za partnerstwo w organizacji święta 💛