Czwartek,  30 Marca 2017, 89 dzień roku, godzina: 16:12

„DAR SERCA” Parafialnego Zespołu Caritas par. św. Pawła w Zduńskiej Woli

07.12.2015 r.
W dniu 3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli po raz kolejny została zorganizowana akcja „Dar serca” mająca na celu zbiórkę darów (prezentów świątecznych) wśród całej społeczności szkolnej dla dzieci z rodzin będących w potrzebie, a objętych pomocą Parafialnego Zespołu Caritas w Parafii św. Pawła Ap. w Zduńskiej Woli. Celem akcji jest budzenie wrażliwości na potrzeby innych i obdarowanie dzieci z rodzin ubogich prezentami.

Jestem odbiciem Twojej twarzy – X Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

16.11.2015 r.
Ponad 900 osób bezdomnych, w tym około 50 z diecezji włocławskiej, wraz z opiekunami z pozostałych 20 Diecezjalnych Caritas spotkało się na Jasnej Górze pod hasłem zaczerpniętym z Listu do Galatów: „Miłością ożywieniu służcie sobie wzajemnie”.

X Jubileuszowa Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

10.11.2015 r.
W sobotę, 14 listopada odbędzie się X Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę. Pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło z Listu św. Pawła do Galatów „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie”. Bezdomni z całej Polski spotkają się, by wysłuchać świadectw wychodzenia z uzależnień i bezdomności, a także umocnią zawiązaną w poprzednich latach wspólnotę.

Bp Mering odznaczył medalem pracowników diecezjalnej Caritas

30.10.2015 r.
Z okazji 25-lecia powołania Caritas w Polsce, również w naszej diecezji dnia 30 października 2015 roku w Domu Biskupów włocławskich na zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa odbyło się jubileuszowe spotkanie. Na początku Ks. Marek Sobociński, który od 25 lat organizował i pełni funkcję Dyrektora przypomniał historię diecezjalnej Caritas oraz przedstawił pracowników, którzy związani są z Caritas niemal od jej początku.

Nagrody Ubi Caritas rozdane

17.10.2015 r.
Jubileuszowy Rok 2015 obfituje w wiele ważnych wydarzeń dla całej Caritas w Polsce. Jednym z nich jest Gala Ubi Caritas podczas której rozdawane są nagrody Ubi Caritas. Na tegorocznej gali 10 października 2015 w Teatrze Polskim laureatów, wyjątkowo, wytypowały Caritas Diecezjalne, nie jak w latach ubiegłych, Kapituła Nagrody.

Podsumowanie akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” w Zespole Szkół w Zbrachlinie

23.09.2015 r.
Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie, którego opiekunem duchowym jest ksiądz Henryk Chabasiński proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha po raz drugi włączyło się do akcji ,,Tornister pełen uśmiechów".

SKC z Baruchowa na Ogólnopolskim Jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas

21.09.2015 r.
W sobotę 12 września 2015 r. rozpoczął się dwudniowy Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas, zorganizowany z okazji 20-lecia SKC w Rzeszowie. Wzięło w nim udział ok.3000 uczestników, wolontariuszy z całej Polski. Wszystkim przybyłym księżom, wolontariuszom, opiekunom kół, nauczycielom za codzienne zaangażowanie w ideę wolontariatu podziękował ze sceny ksiądz dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Gdzie jest wola polityczna, aby zatrzymać wojny w Syrii i Iraku? Caritas Polska na międzynarodowej konferencji w Rzymie

21.09.2015 r.
Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz i koordynator projektów zagranicznych Marta Titaniec wzięli udział w międzynarodowej konferencji, która odbyła się 17 września w Rzymie. Tematem była wojna w Syrii i Iraku, a także sytuacja w krajach sąsiedzkich w związku z napływem uchodźców. W konferencji wzięło udział ponad 60 osób z różnych charytatywnych organizacji kościelnych. Głównym tematem konferencji była kwestia pokoju na Bliskim Wschodzie.

Pomoc materialna trafiła do poszkodowanych lipcowymi wichurami

14.09.2015 r.
W związku z lipcową nawałnicą, która dotknęła wielu diecezjan, zwłaszcza w gminie Obrowo, biskup włocławski Wiesław Mering dnia 26 lipca br. we wszystkich kościołach diecezji zarządził zbiórkę do puszek, przeznaczoną na pomoc dla poszkodowanych. Łącznie na konto Kurii Diecezjalnej Włocławskiej wpłynęła kwota 144 589 zł.

Komunikat Caritas Polska w sprawie działań na rzecz uchodźców

10.09.2015 r.
Caritas Polska od momentu reaktywowania w 1990 roku prowadzi działania na rzecz uchodźców i migrantów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niesie pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie od 2012, w takich krajach jak: Syria, Liban, Jordania, Irak i Autonomia Palestyńska. Dotychczasowa wartość tych projektów wyniosła ok. 1,2 mln USD.

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8