Caritas Diecezji Włocławskiej po raz kolejny przystąpiła do programu żywnościowego FEAD

Pomoc w ramach POPŻ 2021 Plus  kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie lub rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych i znajdują się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie – których dochód nie przekracza 235% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej. W tym roku kryterium dochodowe wynosi:

• 1 823,60 zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 410,00 netto w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby mieszczące się w powyższym kryterium, a nie korzystające z Pomocy Społecznej, również mogą ubiegać się o pomoc w ramach programu POPŻ.

Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych bezpłatnie.

JAK OTRZYMAĆ POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ?

– Aby otrzymać pomoc żywnościową mieszkańcy Włocławka i Gminy Włocławek muszą zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania MOPR-u lub GOPS-u Włocławek, który kwalifikuje osoby do uzyskania pomocy żywnościowej oraz wystawia skierowanie, na podstawie którego Beneficjentowi udzielona zostaje pomoc w postaci paczki żywnościowej.

Prawidłowo wystawione skierowanie dostarcza się do Magazynu Caritas Diecezji Włocławskiej przy ul. Płockiej 2, w wyznaczonym terminie, który zostanie podany Państwu w późniejszym czasie.

Natomiast mieszkańcy innych Powiatów i Gmin (lista poniżej) powinni zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje osoby do uzyskania pomocy żywnościowej oraz wystawia skierowanie, na podstawie którego może zostać udzielona pomoc w postaci paczki żywnościowej.

Nazwa OPL Adres OPL
BARUCHOWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Baruchowo 54, 87-821 Baruchowo
BOBROWNIKI – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Nieszawska 10, 87-617 Bobrowniki
BONIEWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Szkolna 28, 87-851 Boniewo
BYTOŃ – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Bytoń 72, 88-231 Bytoń
CHODECZ – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Kaliska 2, 87-860 Chodecz
CHROSTKOWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Chrostkowo 99, 87-602 Chrostkowo
CIECHOCINEK – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Kopernika 14, 87-870 Ciechocinek
DOBRE – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Dworcowa 6, 88-210 Dobre
FABIANKI – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Fabianki 4, 87-811 Fabianki
IZBICA KUJAWSKA – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Marszałka Piłsudskiego 32, 87-865 Izbica Kujawska
KONECK – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Włodzimierza Lubańskiego 11, 87-702 Koneck
LUBANIE – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej                        Lubanie 28, 87-732 Lubanie
LUBICZ GÓRNY – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej i św. Wacława ul. Polna 18, 87-162 Lubicz Górny
LUBRANIEC – Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Brzeska 49, 87-890 Lubraniec
LUBIEŃ KUJAWSKI – Ośrodek Pomocy Społecznej ul. 1 Maja 44, 87-840 Lubień Kujawski
OBROWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Aleja Lipowa 27, 87-126 Obrowo
OSIĘCINY – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wojska Polskiego 14, 88-220 Osięciny
PIOTRKÓW KUJAWSKI – Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Słoneczna 32, 88-230 Piotrków Kujawski
RADZIEJÓW – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Kościuszki 58, 88-200 Radziejów
TOPÓLKA – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Topólka 22, 87-875 Topólka
TULISZKÓW – Parafia im. Św. Wacława ul. Poznańska 1, 62-740 Tuliszków
WAGANIEC – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Dworcowa 7, 87-731 Waganiec
ZDUŃSKA WOLA – Parafia p.w. Św. Pawła Apostoła ul. Zielona 49A, 98-220 Zduńska Wola

Zestaw na podprogram 2021 Plus obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 9,2 kg w tym:

1. Powidła śliwkowe 0,3 kg
  2. Makaron jajeczny świderki 2,0 kg
  3. Mleko UHT 2 L
  4. Szynka wieprzowa mielona 0,9 kg
  5. Cukier biały 2,00 kg
  6. Olej rzepakowy 2,00 L

Nieodłącznym elementem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa są warsztaty. W tej edycji działania towarzyszące przeprowadzi Centrum Doskonalenia Kadr. Warsztaty mają na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Każda osoba korzystająca ze wspomnianego wsparcia może wziąć udział w działaniach towarzyszących. W bieżącym Podprogramie 2021 Plus oferujemy Państwu warsztaty o przeciwdziałaniu marnowania żywności i ekonomiczne.

Poniżej harmonogram działań towarzyszących, na które serdecznie zapraszamy.

Harmonogram warsztaty POPŻ 2021 Plus