FEAD – edycja 2020/2021

Caritas Diecezji Włocławskiej przystępuje do kolejnej edycji programu żywnościowego FEAD. Podobnie jak w poprzednich podprogramach, pomoc skierowana jest do osób i rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, w szczególności dotkniętych: ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, bezrobociem, niepełnosprawnością, a także migrantów, rodzin wielodzietnych, itp. O wsparcie w postaci paczek żywnościowych mogą się ubiegać osoby, których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, tj.:

• 1 542,20 zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 161,60 netto w przypadku osoby w rodzinie.

JAK OTRZYMAĆ POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ?

Mieszkańcy Włocławka i Gminy Włocławek – Aby otrzymać pomoc należy się zgłosić do właściwego dla miejsca zamieszkania MOPR lub GOPS Włocławek, który kwalifikuje osoby do uzyskania pomocy żywnościowej oraz wystawia skierowanie, na podstawie którego może zostać udzielona pomoc w postaci paczki żywnościowej.

Prawidłowo wystawione skierowanie będzie trzeba dostarczyć do Magazynu Caritas Diecezji Włocławskiej, ul. Płocka 2, w wyznaczonym terminie przy odbiorze paczki (terminy zostaną podane w późniejszym terminie).

Mieszkańcy innych Powiatów i Gmin – Aby otrzymać pomoc należy się zgłosić do właściwego dla miejsca zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje osoby do uzyskania pomocy żywnościowej oraz wystawia skierowanie na podstawie którego może zostać udzielona pomoc w postaci paczki żywnościowej.

Nazwa OPL Adres OPL
BARUCHOWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Baruchowo 54, 87-821 Baruchowo
BOBROWNIKI – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Nieszawska 10, 87-617 Bobrowniki
BONIEWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Szkolna 28, 87-851 Boniewo
BYTOŃ – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Bytoń 72, 88-231 Bytoń
CHODECZ – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Kaliska 2, 87-860 Chodecz
CHROSTKOWO – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Chrostkowo 99, 87-602 Chrostkowo
CIECHOCINEK – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Kopernika 14, 87-870 Ciechocinek
DOBRE – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Dworcowa 6, 88-210 Dobre
FABIANKI – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Fabianki 4, 87-811 Fabianki
KONECK – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Włodzimierza Lubańskiego 11, 87-702 Koneck
LUBANIE – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Lubanie 28, 87-732 Lubanie
LUBICZ GÓRNY – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej i św. Wacława ul. Polna 18, 87-162 Lubicz Górny
LUBRANIEC – Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Brzeska 49, 87-890 Lubraniec
LUBIEŃ KUJAWSKI – Ośrodek Pomocy Społecznej ul. 1 Maja 44, 87-840 Lubień Kujawski
NIESZAWA – Fundacja Krzywdów i Bieńków ul. Świętego Maksymiliana Kolbe 4, 87-730 Nieszawa
OSIĘCINY – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wojska Polskiego 14, 88-220 Osięciny
PIOTRKÓW KUJAWSKI – Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Słoneczna 32, 88-230 Piotrków Kujawski
RADZIEJÓW – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Kościuszki 58, 88-200 Radziejów
TOPÓLKA – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Topólka 22, 87-875 Topólka
TULISZKÓW – Parafia im. Św. Wacława ul. Poznańska 1, 62-740 Tuliszków
WAGANIEC – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Dworcowa 7, 87-731 Waganiec
ZDUŃSKA WOLA – Parafia p.w. Św. Pawła Apostoła ul. Zielona 49A, 98-220 Zduńska Wola

Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2020 obejmuje 20 artykułów spożywczych w łącznej ilości ok. 40 kg:

• groszek z marchewką,
  • koncentrat pomidorowy,
  • buraczki wiórki,
  • powidła śliwkowe,
  • mus jabłkowy,
  • fasolka po bretońsku,
  • makaron jajeczny świderki,
  • płatki owsiane,
  • ryż biały,
  • kasza jęczmienna,
  • herbatniki maślane,
  • mleko UHT,
  • ser podpuszczkowy dojrzewający,
  • szynka drobiowa,
  • szynka wieprzowa mielona,
  • pasztet drobiowy,
  • filet z makreli w oleju,
  • cukier biały,
  • miód nektarowy wielokwiatowy,
  • olej rzepakowy.

Plakat_dystrybucja_A2_2020

W związku z realizacją tzw. działań towarzyszących Caritas Diecezji Włocławskiej poszukuje  wykonawców na prowadzenie warsztatów w ramach w/w działań. Poniżej znajduje się niezbędna dokumentacja.

Zapytanie ofertowe_warsztaty Podprogram 2020-21

Załącznik Nr 1do Zapytania ofertowego Podprogram 2020 FORMULARZ OFERTY