WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM 2022

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej diecezji nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana. W tym roku w naszej diecezji dystrybuujemy blisko 50 000 świec:

Duża- ofiara 20 zł

Mała- ofiara 10 zł

Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafii, a część wraca do Caritas Diecezjalnej.

Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościół rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Dystrybucja świec rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu (tj. 27 listopada 2022r.) i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia lub do wyczerpania zapasów.

Świecę można nabyć w każdej parafii naszej diecezji oraz w biurze Caritas Diecezji Włocławskiej.