Obchody dnia Brata Alberta

„Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem. Dawajmy siebie samych” – św. Brat Albert.

W piątek, 17 czerwca, radowaliśmy się Uroczystością św. Brata Alberta – patrona naszego Schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. prał. dr Janusz Bartczak, którego obecność była dla nas wielką radością. Wraz z Mieszkańcami naszego Schroniska wpatrywaliśmy się w postać Ojca ubogich, Jego oddanie Bogu w służbie miłosierdzia oraz naśladowaniu Chrystusa, który umywa uczniom nogi i daje Siebie z miłości do każdego. Dziękujemy Panu Bogu za charyzmat albertyński i prosimy, abyśmy potrafili w każdym człowieku odnaleźć Boże piękno i dzielić się nim nawzajem.

Bracie Albercie wstawiaj się za nami…

Kontynuacją piątkowego świętowania był sobotni grill, mecz siatkówki, ping pong, dzielona radość oraz wspólnie spędzony czas. Nasi gracze nie ustawali w bardzo wyrównanej grze. Kondycja całkiem niezła po zimowej przerwie 😉 Cieszyliśmy się także obecnością rodziny z Ukrainy, która obecnie u nas przebywa 😊 To był piękny i dobry wspólny czas.