Życzenia wielkanocne

„Nie umiem być srebrnym aniołem –
Ni gorejącym krzakiem –
Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
Tyle już alleluja –
A moja świętość dziurawa
Na ćwiartce włoska się buja (…)”

ks. Jan Twardowski

Drodzy Przyjaciele, Wolontariusze, Sponsorzy i Ofiarodawcy Caritas Diecezji Włocławskiej!
Święty czas Triduum Paschalnego przypomina nam najważniejsze wydarzenia w dziejach ludzkości: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Gdyby nie one „ludzkość nadal tkwiłaby w ciemnościach”. Przeżywając liturgię Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty przygotujemy się na wielką radość poranka Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania. Pusty grób Zbawiciela to źródło naszej Wiary, że On jest prawdziwym Bogiem i Człowiekiem, naszej nadziei na życie wieczne w domu Ojca i naszej Miłości do Pana, który tak bardzo nas ukochał.
W imieniu Caritas Diecezji Włocławskiej życzymy Wszystkim
błogosławieństwa Zmartwychwstałego na każdy dzień, na wszystkie działania
na rzecz potrzebujących bliźnich.
Niech Święta Wielkanocne przyniosą pokój na świecie, pokój w Ukrainie,
pokój w Waszych Rodzinach i w Was samych.

Z pamięcią w modlitwie
Dyrektor oraz Pracownicy