„MARANATHA” – turniej piłki siatkowej

Turniej piłki siatkowej „Maranatha”, którego organizatorami była Caritas Diecezji Włocławskiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbył się w sobotę 11 grudnia.

Sportowe zmagania zostały poprzedzone modlitwą w szkolnej kaplicy ZSK i spotkaniem promującym wolontariat wśród osób niewidomych. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję wysłuchać świadectw osób, które nie widzą od urodzenia lub straciły wzrok w późniejszym czasie.

Młodzież spotkała się na boisku podczas amatorskiego turnieju piłki siatkowej. Wzięły w nim udział drużyny z włocławskich szkół: Zespołu Szkół Chemicznych z opiekunem Ewą Wichrowską, Liceum Ziemi Kujawskiej trenowane przez ks. Łukasza Dzikiewicza, Szkoły Podstawowej nr 23 im. kard. Stefana Wyszyńskiego z ks. Arturem Kosierbem, Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza wraz z ks. Adamem Zielińskim oraz wolontariusze Caritas z Liceum im. Marii Konopnickiej pod opieką Dariusza Duszeńskiego. Dynamiczne rozgrywki przyniosły dużo wrażeń oglądającym sportowe zmagania oraz satysfakcji grającym. Po trwającej kilka godzin rywalizacji, trzecie miejsce zajęła drużyna „Śpiukolot team” z ZSK im. Ks. Jana Długosza, na drugim stopniu podium stanęły dziewczęta z wolontariatu Caritas w LMK, a zwyciężyła „Drużyna Pierścienia”, również reprezentanci włocławskiego „Długosza”.

Źródło: Ład Boży