„Tytka charytatywna” w Zduńskiej Woli

Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, w pierwszą niedzielę Adwentu, tj. od 28 listopada organizuje akcję „Tytka charytatywna”, która ma na celu podzielenie się żywnością i środkami czystości z osobami potrzebującymi. Wolontariusze Caritas planują przygotować i przekazać pomoc dla 150 podopiecznych.
Jak informuje ks. proboszcz Andrzej Jaworski: „Tytka charytatywna – to papierowa torba, którą otrzymać można w niedzielę 28 listopada od wolontariuszy Caritas w parafii po każdej Mszy Świętej. Wypełnijmy ją żywnością oraz artykułami chemicznymi i przynieś do parafii. Zostanie przekazana osobie potrzebującej, a nie przypadkowej.
Do tytki możemy włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności oraz środki czystości: cukier, mąka, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, mleko, kawę, herbatę, groszek konserwowy, masło lub margarynę, słodycze, płatki śniadaniowe, majonez, pasztet, środki czystości… itp.)”.
Ponadto Ksiądz Jaworski zachęcał do składania ofiar do skarbony Caritas. Zebrane ofiary zostaną przekazane Szkolnemu Kołu Caritas, które – tak jak każdego roku przygotuje paczki ze słodyczami dla dzieci z rodzin, które są pod opieką wolontariuszy Caritas oraz do Domu Dziecka w Wojsławicach.
Wolontariusze 24 listopada rozpoczęli przygotowania do akcji szykując „Tytki charytatywne”.

Źródło: http://www.facebook.com/108389944167972/posts/416498733357090/