Półkolonie świetlicy Caritas

W świetlicy środowiskowej Caritas, po roku pustki, znów zrobiło się gwarno i wesoło. A to za sprawą półkolonii, które zorganizowały dla swoich podopiecznych opiekunki – siostra Noemi oraz pani Patrycja.

W każdy wtorek i czwartek lipca dzieci spotykają się na Gdańskiej 6 we Włocławku, by wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Każde spotkanie to nowa, niezwykła przygoda.

Pierwszego dnia półkolonii podopieczni świetlicy wybrali się na włocławską kręgielnie, gdzie zacięcie, choć zgodnie z zasadami fair play, rywalizowały o zdobycie tytułu „Mistrza Kręgli 2021”. Drugie spotkanie również odbyło się w duchu sportu i rywalizacji. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Zespołu Szkół Katolickich im. Długosza, gdzie udostępniono im salę gimnastyczną oraz boisko. Spędziły tam bardzo aktywne popołudnie, biorąc udział w różnych zajęciach – od rozgrzewki zaczynając, poprzez zawody, kończąc rozgrywkami w koszykówkę i piłkę nożną.

Trzeciego dnia półkolonii opiekunki nie zwalniały tempa i swoich energicznych podopiecznych zabrały do sali zabaw „Honolulu”. Szaleństwom i wygłupom nie było końca. Dzieci czerpały ze wszystkich atrakcji ogromnej sali. Wspinały się na szczyt wieży, korzystały z wielkich zjeżdżalni, „pływały” w basenie z kolorowymi piłeczkami, bawiły się w strefie armatek pneumatycznych z fontanną, były kierowcami wyścigowych samochodzików… słowem: „czuły się jak w prawdziwym dziecięcym raju”.

13 lipca do świetlicy przyjechały harcerki z Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego w Choceniu. Dzięki gościom – druhnie Elizie i druhnie Justynie – dzieci poznały szyfry i gry harcerskie w terenie. Kodowanie haseł i podchody to nie jedyne atrakcje, jakie harcerki przygotowały dla świetlicy Caritas. Było również balonowe szaleństwo, malowanie buziek, robienie tatuaży, a na zakończenie – pyszny grill.

Kolejne spotkanie to czas dla ducha. Dzieci najpierw przystąpiły do sakramentu pokuty, a następnie uczestniczyły we Mszy Świętej. Eucharystię za wszystkie dzieci ze Świetlicy Caritas sprawował Ksiądz Adrian Nowicki z Uniejowa. Po mszy zaprosił dzieci na pyszną pizzę.

Z kolei 20 lipca dzieci wybrały się na całodzienną wycieczkę do zoo w Płocku. Spędziły tam bardzo intensywny czas, poznając zwyczaje poszczególnych zwierząt. Najbardziej zainteresowały ich małe słoniątka, a najwięcej emocji przysporzyło spotkanie z wężem, którego mogły wziąć na ręce. Prócz odwiedzin w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, s. Noemi oraz p. Patrycja zabrały swoich podopiecznych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Katedry. Spacerowali także po jednej z ważniejszych części miasta, które widoczne jest już z daleka, czyli po malowniczym Wzgórzu Tumskim. Był to niesamowity dzień. A to jeszcze nie koniec atrakcji. Opiekunki przygotowały jeszcze m. in. dyskotekę, wyprawę do kina, czy też wyprawę nad jezioro. Niewątpliwie dzieci ze świetlicy będą miały co wspominać po zakończeniu wakacji.