Oaza chorych w Licheniu

Każdego roku, począwszy od lat 80-tych, na przełomie czerwca i lipca do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przyjeżdża grupa osób z niepełnosprawnościami, by spędzić czas z Panem Bogiem i zebrać siły duchowe oraz fizyczne. Każdego dnia pobytu chorzy i towarzyszący im wolontariusze uczestniczą m.in. w adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, różańcu oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Nie inaczej będzie w tym roku. W dniach od 28 czerwca do 05 lipca, grupa 55 osób z niepełnosprawnościami oraz 35 wolontariuszy spędzi czas na wczaso – rekolekcjach w Licheniu. Dla wielu spośród nich przyjazd do sanktuarium jest jedną z niewielu odskoczni od samotnego życia, jedyną sposobnością w roku na spędzenie kilku dni poza miejscem zamieszkania, rzadką możliwością nacieszenia się sobą. Z kolei dla wolontariuszy to swego rodzaju czas nawrócenia się i uzdrowienia serc, czego mogą doświadczyć poprzez całodobową opiekę nad niepełnosprawnymi i bliskość Matki Bożej.

Organizator oazy chorych – ks. Dariusz Fabisiak z parafii pw. św. Józefa w Szpetalu Górnym, rokrocznie zachęca  do uczestnictwa w rekolekcjach i uwrażliwia na pomoc drugiemu człowiekowi. Również Caritas Diecezji Włocławskiej otacza swoją opieką i wsparciem to piękne przedsięwzięcie, do czego także zachęcamy Państwa. Prosimy o modlitwę za uczestników oazy, a jeśli ktoś z Państwa ma możliwość oraz życzenie o wsparcie finansowe tego dzieła.

Zdjęcie poglądowe z internetu.