„Mały Książę” z ZSK Długosz z wizytą w Caritas

W poniedziałkowe przedpołudnie, 14 czerwca br., w progi biura Caritas zawitali przedstawiciele wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę” z ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku wraz z opiekunką, panią Bożeną Sobierajską.

Głównym celem wizyty było przekazanie przez długoszaków: Hanię Kalinowską, Zuzannę Trojanowską, Julię Dzięgielewską, Maję Bychowską oraz Franciszka Molewskiego, zebranych podczas akcji charytatywnych w roku szkolnym 2020/2021, pieniędzy. Kwotą pieniężną w wysokości 1 220 zł wsparli działania dobroczynne prowadzone przez Caritas Diecezji Włocławskiej.

Wolontariusze mieli również wyjątkową okazję spotkać się z księdzem Jackiem Kędzierskim, Dyrektorem Caritas Diecezji Włocławskiej. Ksiądz Dyrektor opowiedział o działalności Caritas, akcjach charytatywnych prowadzonych przez instytucję oraz największych potrzebach w kraju i na świecie. Uczniowie z kolei przedstawili swoje inicjatywy w ramach działalności na rzecz potrzebujących.

Całość spotkania upłynęła w atmosferze serdeczności i stało się zapowiedzią współpracy między naszą Caritas a Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Fot. zasób prywatny oraz SKW „Mały Książę”