Nabożeństwo majowe w ogrodzie biskupim

Już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni przez Księdza Biskupa Wiesława Meringa na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Kapłanów do ogrodu biskupiego. Dwudziestu mieszkańców schroniska Caritas dla bezdomnych kobiet i mężczyzn we Włocławku wraz z Księdzem Biskupem, księżmi z Caritas Włocławskiej: ks. dyr. Jackiem Kędzierskim i ks. wicedyrektorem Jakubem Nowakowskim oraz z siostrami albertynkami odśpiewało Litanię Loretańską.

Po nabożeństwie w urokliwym ogrodzie tętniącym majową zielenią, przyszedł czas na słodki poczęstunek, który uwieńczony został zaproszeniem przez Księdza Biskupa do przejścia pałacowymi korytarzami i salonami. Dla naszych mieszkańców był to ogromny zaszczyt i niebywała niespodzianka, tym bardziej, że dodatkowym walorem tego wydarzenia było przybliżenie faktów historycznych związanych z miejscem włocławskich biskupów.

Ciekawostką, która najbardziej wzruszyła mieszkańców schroniska, była informacja o odwiedzinach Jana Pawła II w pałacowych progach.

Serdecznie dziękujemy za piękne majowe popołudnie!