Msza święta pożegnalno-powitalna

W środowy poranek, w schroniskowej kaplicy na ulicy Karnkowskiego 7 we Włocławku, odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez Księży Dyrektorów Caritas Diecezji Włocławskiej.

Podczas wspólnej Eucharystii, w której uczestniczyli pracownicy, nastąpiło pożegnanie oraz podziękowanie Księdzu Prałatowi Januszowi Bartczakowi za dwuletnią pracę jako Dyrektora Caritas. Załoga Caritas dziękowała księdzu Januszowi za pełne zaangażowanie w rozwój Dzieła Miłosierdzia, Jego dobroć, pogodę ducha, otwarte i wrażliwe serce na drugiego człowieka, jednocześnie życząc na dalszą posługę kapłańską światła Ducha Świętego i Matczynej opieki oraz zapewniając o pamięci w modlitwie.

Równolegle z pożegnaniem, nastąpiło powitanie nowo mianowanego Księdza Dyrektora Jacka Kędzierskiego, któremu na nowej drodze pracownicy życzyli cudownych oraz twórczych chwil, zapewniając o swoim wsparciu i życzliwości.

Była to kolejna msza z cyklu pożegnalnych. Dwa dni wcześniej, w poniedziałek wielkanocny, na uroczystej Eucharystii księdza Janusza pożegnali mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych, którzy bardzo dużo zawdzięczają Księdzu Prałatowi. Na pamiątkę i w podziękowaniu za troskę wręczyli relikwie Świętego Brata Alberta, kierując życzenia, by cząstka ducha albertyńskiego zawsze była obecna w życiu Księdza i dawała inspiracje do posługi w Sanktuarium Świętego Józefa.