Paczki wielkanocne dla podopiecznych świetlicy

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Jest to czas zadumy, ale również wielkiej radości. Czas, który celebrujemy wspólnie, w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na pandemię i liczne obostrzenia, wspólne świętowanie jest utrudnione. Nie mogą odbyć się spotkania w licznym gronie, wspólne zajęcia z robienia palm, uroczyste śniadania, poprzedzone składaniem sobie życzeń, przy których zasiądzie spora liczba osób… Również podopiecznych naszej świetlicy ominęło wspólne przygotowanie, a także celebrowanie tegorocznych świąt wielkanocnych. Jednakże opiekunki świetlicy pamiętały o swoich wychowankach i w piątkowy poranek przed Niedzielą Palmową zorganizowały indywidualne spotkania z dziećmi i ich rodzicami, podczas których wręczyły prezenty przygotowane przez „Zajączka”. W kolorowych torbach podopieczni mogli znaleźć między innymi gry, puzzle, płatki śniadaniowe, owoce i słodycze.

W tym miejscu bardzo dziękujemy parafii św. Józefa na Zazamczu za zorganizowanie paczek żywnościowych dla Rodzin naszych dzieci.