Ruszyła wigilijna akcja Caritas

Miniona niedziela była pierwszą niedzielą adwentu, a jednocześnie symboliczną datą rozpoczęcia kolejnej już edycji programu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Oznacza to, że w kościołach parafialnych zaczęła się coroczna sprzedaż świec wigilijnych.

Tegoroczna, 27 edycja akcji, przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. W tym miejscu warto przypomnieć, że akcja finansuje wypoczynek, posiłki, stypendia oraz wspiera dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Ponadto w tym roku 10 groszy z każdej świecy przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Ambasadorami obecnej edycji są: prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą, dziennikarz Rafał Patyra, Michał Chorosiński, aktor teatralny i filmowy oraz Władysław Stankiewicz, znany z popularnego telewizyjnego programu Sanatorium Miłości.

Akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” ma wymiar ekumeniczny, gdyż świece rozprowadzane są również we wspólnotach prawosławnych i protestanckich, m. in.:

• ELEOS – Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia,
  • Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – Diakonia Polska,
  • Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Dodatkowo od kilku lat w akcję włączają się też harcerze ZHP z ideą Betlejemskie Światło Pokoju.

Oprócz zakupu świec, włączyć się w to wielkie dzieło można także:

Więcej informacji na stronie: https://caritas.pl/…/wigilijna-swieca-na-polskich-stolach/

Fot. z zasobów internetu