Włocławscy bezdomni spotkali się na wigilii

24.12.2015 r.

W środę 23 grudnia w budynku Świetlicy Caritas o godzinie 17 miała miejsce wieczerza wigilijna dla podopiecznych przebywających w schronisku Caritas. Jak co roku została przygotowana tradycyjna wigilia, aby również tym osobom umożliwić świętowanie Narodzenia Pańskiego. Na wieczerzy zgromadzili się podopieczni przebywający zarówno na ulicy Karnkowskiego, jak również z ulicy Płockiej – łącznie uczestniczyło około 80 osób.

Wiele trudu w przygotowanie tej wieczerzy włożyły siostry Albertynki, które zajmują się osobami bezdomnymi. W obsłudze uroczystej kolacji pomagało 8 alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego. W wieczerzy uczestniczył także ks. Krzysztof Stawicki – zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej, który odczytał fragment ewangelii św. Łukasza, a następnie pobłogosławił opłatki. Pod koniec wieczerzy dołączył także kapelan ks. bp Wiesława Meringa – ks. Janusz Bartczak.

tekst: kl. Patryk