Kolejne dni wakacji z Fundacją Anwil

Dzieci i młodzież z naszych dwóch placówek na nudę podczas tegorocznych wakacji narzekać nie mogą. Dzięki Fundacji „Anwil dla Włocławka” cudownie i aktywnie spędzają czas.

W ostatnim tygodniu opiekunowie zapewnili im nie lada atrakcje. „Na pierwszy ogień” wybrali się do Parku Linowego, gdzie czekały na nich różnej trudności trasy do pokonania. Nasi podopieczni poradzili sobie z nimi śpiewająco. W nagrodę czekała na nich pyszna pizza i wspólne zabawy.

Następną atrakcją był wypad do kina na bajkę „Scooby Doo”, która opowiada o początkach przyjaźni głównych bohaterów. Frajda z wypadu była tym większa, że nasi podopieczni mogli zasiąść w kinowych fotelach po bardzo długiej przerwie.

Niewątpliwie cudowną niespodzianką było dla naszych wychowanków spotkanie z cudownym czworonogami. W ramach atrakcji z Fundacją Anwil, opiekunowie domu dziecka i świetlicy zorganizowali wyjście do stadniny koni mieszczącej się w Pensjonacie Michelin. Po zwiedzeniu całego terenu stadniny, każde dziecko miało okazję przejechać się na grzbiecie konia. Po przejażdżce właściciele pensjonatu rozpalili wielkie ognisko i zaprosili wszystkich na pieczone kiełbaski.

Na koniec tygodnia zostały zorganizowane zajęcia plastyczne, na których dzieci i młodzież uczyła się techniki malowania pastelami suchymi olejnymi. W pięknych okolicznościach przyrody, jakim jest włocławski Park Sienkiewicza, nasi wychowankowie pobierali lekcje u instruktorów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia. Po zakończeniu zajęć jak zwykle na kolonistów czekał słodki poczęstunek.