Lekcja tańca i savoir vivre dzięki Fundacji Anwil

Wakacje to nie tylko czas zabawy, ale również czas, który można wykorzystać na zdobycie nowych doświadczeń oraz umiejętności. Nasi podopieczni skrzętnie z tego korzystają i dzięki Fundacji „Anwil dla Włocławka” rozwijają swoje pasje, poznają nowe miejsca oraz uczą się pożytecznych rzeczy.

We wtorkowe popołudnie dzieci i młodzież z naszych placówek wybrały się do Centrum Tańca i Fitness „PULS”, gdzie wzięły udział w warsztatach tanecznych. Młodsza grupa, pod czujnym okiem instruktorek: Katarzyny Popielarczyk oraz Kai Odzimek  zdobywała umiejętności w jazzie, a także  w disco dance. Natomiast starsza uczyła się podstawowych choreografii oraz kroków breakdance i hip hop. Ich trenerem był znakomity Tomasz Krajewski. Oprócz świetnej zabawy, mile spędzonego czasu oraz „złapania tanecznego bakcyla”, plusem popołudnia w Centrum „Puls” były spalone kalorie.

Z kolei we czwartek podopieczni świetlicy i domu dziecka odwiedziły Hotel „Aleksander”, mieszczący się w samym centrum Włocławka. Manager kompleksu budynków oprowadził dzieci po całym obszarze hotelowym. Wychowankowie naszych placówek zwiedziły pomieszczenia mieszczące się w zabytkowej części eklektycznego pałacyku, pochodzącego z 1881 roku. Wycieczkę rozpoczęły od serca hotelu czyli recepcji, następnie  eleganckimi korytarzami przeszły do pokoi dla gości, odwiedziły salę konferencyjną, aby zwiedzanie zakończyć w części restauracyjnej. Tam czekał na nich pyszny obiad zakończony deserem. Dla dzieci i młodzieży była to fantastyczna lekcja savoir vivre.