Integracja i wizyta w muzeum

Wakacje  podopiecznych ze świetlicy i domu dziecka Caritas upływają pod znakiem różnorakich aktywności i atrakcji, łączących przyjemne z pożytecznym, które zapewniają i organizują im opiekunowie.

Nasze dzieci spędziły ostatnio miły dzień przy placówce na ulicy Leśnej 2a., gdzie bawiły się na nowo otwartym placu zabaw oraz rozegrały mecz koszykówki. Wzięły również udział w pokazie przygotowanym przez włocławski WOPR, podczas którego nauczyły się jak należy zachowywać się na kąpielisku oraz reagować na zagrożenia podczas wypoczynku. Miały również okazję – pod czujnym okiem ratowników – poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach Ks. Jakub Nowakowski, wicedyrektor Caritas, przywiózł uczestnikom przepyszną, cieplutką pizzę.

Z kolei dzięki Fundacji „Anwil dla Włocławka”, nasi podopieczni odwiedzili Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Jedna grupa dzieci zgromadziła się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary 6, a druga w Muzeum Historycznym, znajdującym się na ul. Szpichlernej 19.  Obydwa zespoły obejrzały wiele eksponatów mających wartość historyczną. Zobaczyły materialne świadectwa cywilizacji człowieka i jego otoczenia z odległego czasu na Ziemi Kujawskiej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przewodników muzealnych, którzy opowiedzieli im o historii Kujaw i oglądanych przedmiotach.

Po zajęciach teoretycznych nastąpiły zajęcia artystyczne. Dzieci wykonały prace plastyczne w dwóch kategoriach: „Moda na ludowo” oraz „Paczworkowe kamieniczki”, które mogły zabrać do domu.

Na zakończenie dnia udały się do świetlicy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.