Paczka dla Wenezueli

5 lipca Wenezuela świętuje swój Dzień Niepodległości.

Niestety, 94% ludności żyje w ubóstwie. Trwający od 5 lat największy w historii kryzys tylko się pogłębia. Z tego powodu Caritas Polska rusza na pomoc głodującym Wenezuelczykom organizując akcję: „Paczka dla Wenezueli”. Jak długo będzie ona trwała i co znajdzie się w paczkach dostarczanych rodzinom – zależy od nas i od Was. Jak można się włączyć? SMS, wpłata przez stronę lub na konto… Szczegóły w linku:

www.caritas.pl/wenezuela

Autorem zdjęć jest nasz dyrektor ks. Janusz Bartczak, który kilka lat temu odwiedził swojego kolegę – misjonarza ks. Roberta, a później studiował z Wenezuelczykiem – o. Manuelem. Ich świadectwa potwierdzają skalę biedy i braku nadziei na poprawę sytuacji kraju, który jest nie tylko rozległy, piękny, ale i obfity w zasoby naturalne. Niestety, nie ma szczęścia do mądrych i uczciwych rządzących.