Uroczyste otwarcie boiska i placu zabaw przy Domu Dziecka Caritas!

Dziś, po blisko trzech miesiącach intensywnych prac, odbyło się oficjalne otwarcie oraz poświęcenie boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw przy naszym Domu Dziecka im. ks. bpa Wojciecha Owczarka, na które z niecierpliwością czekali podopieczni placówki. W uroczystości wzięli udział Ordynariusz Diecezji Włocławskiej ks. bp. Wiesław Mering, Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi Jolanta Gołębiowska, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej ks. prałat Michał Krygier, Diecezjalny Duszpasterz Sportowców ks. Rafał Bogus, Proboszcz Parafii Serca Jezusowego we Włocławku  ks. Jerzy Ćwiklak, poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, Członek Zarządu Województwa Aneta Jędrzejewska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Włocławskiej na czele z Dyrektorem ks. Januszem Bartczakiem oraz Wicedyrektorem ks. Jakubem Nowakowskim. Nie zabrakło także przedstawicieli wykonawcy – firmy Prometeusz Dziecięcy Świat oraz Fundacji Orlen, która poniosła większość kosztów przedsięwzięcia.

Otwarciu boiska i placu zabaw towarzyszyły radosna atmosfera, śmiech dzieci i dźwięki werbli, przy których przecięto symboliczną wstęgę. Nie zabrakło również niespodzianek dla najmłodszych przygotowanych przez gości oraz pierwszych zabaw na nowo powstałym obiekcie. Dobrze bawiły się nie tylko dzieci, ale także dorośli.

W podziękowaniu za wspaniałe miejsce do dziecięcych szaleństw, podopieczni Domu Dziecka Caritas wraz z opiekunami zaprezentowali program artystyczno-sportowy oraz wręczyły własnoręcznie wykonane podarunki.

Fot. Ład Boży