Trwa akcja „Pomoc dla Seniora”!

Od początku epidemii koronawirusa, Caritas w całej Polsce ruszyła z pomocą tym, którzy szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo.

Również Caritas Diecezji Włocławskiej wspiera w tym trudnym czasie osoby starsze i niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, które w obecnym czasie nie mogą wychodzić ze swoich domów. Od początku akcji, ponad 80 wolontariuszy pomogło przygotować i dostarczyć paczki żywnościowe dla 460 seniorów. Prócz podstawowych produktów spożywczych, Obdarowani odnaleźli       w nich, specjalnie wydane na tę okazję, modlitewniki wielkanocne „Zanurzeni w miłości”.

Paczki przygotowano również dla 180 osób bezdomnych, mieszkających  w trzech schroniskach prowadzonych przez Caritas Diecezji Włocławskiej. Środki na ten cel pozyskaliśmy z rozprowadzenia w postaci „cegiełek” 600 słodkich baranków wielkanocnych wykonanych przez Siostry Albertynki posługujące w schroniskach.

Ponadto wsparliśmy oddział paliatywny Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku, przekazując część otrzymanych produktów spożywczych    i chemicznych.

Nasza Caritas chciałaby wesprzeć jeszcze większą grupę potrzebujących osób. Już jesteśmy w trakcie gromadzenia produktów do kolejnej partii paczek, lecz bez Waszej pomocy jest to wciąż niewystarczające. Choćby paczką z podstawowymi produktami codziennej potrzeby chcemy wnieść pod dachy domów naszych kochanych Seniorów trochę nadziei i otuchy. Pomóż i Ty!

  • Wyślij sms SENIOR na nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT)
  • Dokonaj wpłaty na konto CARITAS POLSKA z dopiskiem SENIOR

         77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

  • Lub bezpośrednio na konto Caritas Włocławek:

         PKO BP S.A. 36 1020 5170 0000 1502 0059 7583

Z dopiskiem „Pomoc dla Seniora”

 

Swoimi produktami w postaci darowizny podzielili się już z nami:

– Bracia Sadownicy,

– Grupa Inco,

– Sokołów.

DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Pamiętajmy o osobach w swojej najbliższej okolicy! Pomóż swoim sąsiadom bezpośrednio, jeśli tylko możesz.                               Nie bądź obojętny/a!