Czwartek,  30 Marca 2017, 89 dzień roku, godzina: 16:12
Dom Samotnej Matki

 

 DOM SAMOTNEJ MATKI

 87-720 Ciechocinek,

 ul. Widok 5,

tel. 054/ 283 32 26


konto :

PEKAO SA I o/Włocławek

nr 59 1240 3389 1111 0000 3010 4217

 

Jesteś w ciąży?

Szukasz wsparcia i pomocy?

 

Od kilku lat Caritas prowadzi placówkę pomocy dla samotnych matek oczekujących dziecka. Dom ma charakter stałego pobytu. Oferuje podopiecznym kilkumiesięczny okres schronienia w chwilach osamotnienia i wewnętrznego rozdarcia związanego z niemożliwością porodu we własnej rodzinie.
 

 
Siostry Nazaretanki są gospodarzami domu. Ze znaną sobie wrażliwością , w okresie zbliżającego się porodu, pragną stworzyć młodym matkom dom oraz dać oparcie w tak trudnym czasie dla samotnej osoby. Po przyjsciu dziecka na świat, siostry dokładają wszelkich starań pomagając usamodzielnić sie młodej matce. Razem z matkami, dziećmi, rodzinami cieszą się uroczystościami Chrztu, jak również z pierwszych kroków dziecka.
 
Częsta obecność kapłana w Domu, daje możliwość pojednania się z Bogiem. To doświadczenie pozwala na porozumienie się z najbliższymi. Dom staje sie wtedy dobrą płaszczyzną na drodze porozumienia zwaśnionych stron i powrotu matek do rodzinnego domu.
Wieczorami, młode mamy znajdują czas na odpoczynek i wspólne rozmowy o świeżo nabytych doświadczeniach .
Dotychczas w domu urodziło się ok.160 dzieci. Ta ilość przychodzących na świat noworodków w naszym domu, przekonuje o potrzebie takiej formy pomocy młodym matkom.  Korzystają z niej nie tylko matki z naszej diecezji. Kto uratował jedno dziecko , ocalił świat - to słowa Matki Teresy, które w tym miejscu należy przywołać dla ukazania wiekości misji w której uczestniczy Caritas.
 

 
Dom na ul.Widok 5 w Ciechocinku egzystuje z dobrowolnych ofiar wiernych. Za każdą pomoc na rzecz działalności domu składamy serdeczne"Bóg zapłać"
 

ˆ 2009-2013 Caritas Diecezji Włocławskiej