Czwartek,  30 Marca 2017, 89 dzień roku, godzina: 16:12

Dziesiąta Zbiórka Żywności Caritas. Tak, pomagam!

03.03.2016 r.
W dniach 04 i 05 marca 2016 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Diecezjalne organizują dziesiątą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Wielkopostne rekolekcje dyrektorów Caritas

18.02.2016 r.

Dyrektorzy Caritas Diecezjalnych z całej Polski przyjechali do Lichenia, aby w zaciszu przeżyć rekolekcje wielkopostne.  Tematem rekolekcji jest Miłosierdzie Boże.

Akcja „Skarbonka miłosierdzia” (Jałmużna Wielkopostna)

11.02.2016 r.
„Skarbonka miłosierdzia” to forma pomocy najbardziej potrzebującym w ramach ogólnopolskiej akcji „Jałmużna wielkopostna 2016” prowadzonej również w Caritas Diecezji Włocławskiej. Zebrane środki pomogą mieszkańcom diecezji w poprawie trudnej sytuacji życiowej.

Światowy Dzień Chorego

09.02.2016 r.
W czwartek 11 lutego obchodzić będziemy już XXIV Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne święto będzie miało szczególny charakter ze względu na ogłoszony 8 grudnia 2015 roku Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. To również szczególna okazja dla całej rodziny Caritas, zaangażowanej w pomoc chorym i cierpiącym.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

17.01.2015 r.
17 stycznia w Kościele Katolickim obchodzony był 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
W orędziu wydanym z tej okazji papież Franciszek napisał: Dzisiaj, bardziej niż w minionych czasach, Ewangelia miłosierdzia porusza sumienia, nie pozwala przyzwyczajać się do cierpienia innych i wskazuje drogi odpowiedzi zakorzenione w teologalnych cnotach wiary, nadziei i miłość, wyrażające się w uczynkach miłosierdzia względem duszy i ciała. Migranci są naszymi braćmi i siostrami poszukującymi lepszego życia, z dala od ubóstwa, głodu, wyzysku i niesłusznego podziału zasobów naszej planety, które powinny być rozdzielone równo między wszystkich ludzi. Czyż nie jest pragnieniem każdego poprawieniem swoich warunków życiowych i osiągnięcie uczciwego i słusznego dobrobytu, który by mógł dzielić ze swoimi bliskimi?

Caritas Polska: nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami charytatywnymi

08.01.2016 r.
Jedyną formą naszego zaangażowania społecznego jest pomoc osobom potrzebującym. Nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami charytatywnymi - brzmi oświadczenie Caritas Polska. Jak wyjaśnił KAI Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska, chodzi o kierowane do organizacji pytania dotyczące porównywania działalności Caritas m.in. w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Włocławska Caritas z pomocą dla bezdomnych w czasie mrozów

04.01.2016 r.
Od tygodnia w Polsce utrzymują się niskie temperatury, które groźne są szczególnie dla osób bezdomnych. Jak co roku z pomocą przychodzi Caritas diecezji włocławskiej. Jedną z form pomocy jest istniejące od 2001 roku Schronisko Caritas przy ulicy Karnkowskiego 7 we Włocławku. Od grudnia 2014 roku Caritas uruchomiła drugie Schronisko przy ul. Płockiej 2. W obu schroniskach może przebywać ok. 200 bezdomnych (dziś nocowały 184 osoby). Nad obiema placówkami pieczę sprawują Siostry Albertynki. Schroniska przyjmują zgodnie z regulaminem osoby trzeźwe.

Włocławscy bezdomni spotkali się na wigilii

24.12.2015 r.
W środę 23 grudnia w budynku Świetlicy Caritas o godzinie 17 miała miejsce wieczerza wigilijna dla podopiecznych przebywających w schronisku Caritas. Jak co roku została przygotowana tradycyjna wigilia, aby również tym osobom umożliwić świętowanie Narodzenia Pańskiego. Na wieczerzy zgromadzili się podopieczni przebywający zarówno na ulicy Karnkowskiego, jak również z ulicy Płockiej - łącznie uczestniczyło około 80 osób.

SKC w Osięcinach włączyło się w akcję siątecznej zbiórki żywności

16.12.2015 r.

„Tak, POMAGAM!”, to hasło IX  zbiórki żywności, którą  w dniach 11-12 grudnia 2015r. przeprowadziło Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi. Jej celem było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia np. cukier, mąka, makaron, konserwy, aby przygotować świąteczne paczki dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej.

Par. św. Pawła w Zduńskiej Woli wzięła udział w akcji "Tak Pomagam"

15.12.2015 r.
Po raz drugi Parafialny Zespół Caritas Parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli włączył się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności Caritas Polska „Tak pomagam”. Zbiórka odbyła się przy wsparciu Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II pod opieką pani Anny Cieślak oraz młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Zduńskiej Woli pod opieka pani Ewy Kaczmarek.

strona:  1 2 3 4 5 6 7